O nas

O sobie Adriana Lotolc

Odkąd pamiętam, największą przyjemność sprawiały mi zawsze lekcje języka polskiego i tworzenie szkolnej gazetki. Moją pasją było czytanie i pisanie. Marzyłam wówczas o karierze pisarki lub dziennikarki. Z biegiem czasu odnalazłam kolejną pasjonującą dziedzinę – prawo – i to na niej postanowiłam oprzeć moje życie zawodowe. Bycie prawnikiem połączyło w moim życiu wspomniane zainteresowania i sprawiło, że mój zawód jest spełnieniem moich dziecięcych marzeń.

Jestem prawnikiem i od 2016 r. pracuję w Kancelarii OWIW Legal, gdzie zajmuję się szeroko pojętym prawem cywilnym i gospodarczym oraz specjalizuję się w obsłudze branży HoReCa i Beauty.

Poza pracą lubię przeczytać dobrą książkę. Interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną. Jestem członkiem oficjalnego fan klubu FC Barcelona.

*****

O sobie Mikołaj Ostrowski

Prawnik pisze. Pisze o sprawach, o klientach, o przeciwnikach. Pisze umowy, regulaminy, pozwy czy apelacje.

Pisanie o sobie jest jednak najtrudniejsze. Spróbuję jednak.

Od 10 lat jestem członkiem Izby Adwokackiej, chociaż zostałem adwokatem po zdaniu egzaminu sędziowskiego. Jak twierdzą moi rodzice, decyzję o tym, że będę prawnikiem podjąłem mając 6 lat. Oglądałem wtedy serial: „Gliniarz i prokurator”.

Faktycznie nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę wykonywał inny zawód. Moją pierwszą specjalizacją były procesy cywilne. Nadal uwielbiam salę rozpraw, ale kilka lat temu odkryłem, że olbrzymią satysfakcję czerpię ze współpracy z przedsiębiorcami. To wspaniali ludzie, zarażają entuzjazmem, optymizmem, otwartością. Dużo opowiadają i chętnie słuchają. Staram się wspierać ich na każdym kroku.

Natomiast po zdjęciu togi i garnituru, zakładam buty trekkingowe, zabieram kije do nordic walkingu i razem z moim wspólnikiem życiowym i zawodowym (żona jest również adwokatem) ruszamy na szlaki.

*****